A tranzit Uránusz oppozíciója a Holddal
Mit is mondhatnék? Aki valamennyire ismeri a tarot kártyákat, annak azt hiszem, elég csak annyit mondanom, ebben az időszakban feltűnően gyakran “hullott ki” a pakliból a Torony nevű lap, ami összességében igen jól jellemezte életem ezen szakaszát. Aki nem ismeri a jóskártyákat, annak mondom “csillagnyelven” : érzelmi (Hold) megrázkódtatás (Uránusz). Persze a megrázkódtatás szó egyszerűsége soha nem érhet fel az Uránusz váratlan, sokkoló és mindent felrobbantó energiájához…
Nem csak az asztrológia kedvelőinek lehet kedvére való ez a történet, de azoknak is érdemes lehet belekukkantani ebbe az elemzésbe, akik a tarot-val ismerkednek, nekik csak annyit fűznék hozzá, hogy tartsák észben: a Torony lapjáról van szó. 😉
1. Uránusz: Váratlan fordulat
Igazából nem egy nagy dolog volt, “csupán” egy szakítás, de felforgatta az egész életemet, mindent a feje tetejére állított. Nem volt sem hosszú, sem komoly kapcsolat, mégis teljesen lesokkolt. A VII. házam ura az Uránusz, így nem is meglepő, hogy pont a társ volt az, aki megtestesítette az Uránuszt számomra (VII. ház – partner). És az én Uránuszom csak jött és ment, mint egy vihar – nem sok mindent hagyva maga után épen.
Saját tapasztalataim alapján az Uránuszról elmondható, hogy mindent fordítva csinál. Jobban mondva nem a megszokott módon viselkedik. (Erős hatással van rám alapból az Uránusz, így rólam is elmondható, hogy sok mindent fordítva csinálok, különösen a párkapcsolatok tekintetében, pl. előbb szakítunk, minthogy összejönnénk – igen ez tényleg kivitelezhető, higgyétek el 😀 )
A tranzitok során is megfigyelhető ez a teljesen “normáltalan” viselkedése. Az Uránusz “fordított” működéséhez köthető, hogy nem volt komoly kapcsolat, mégis nagy hatással volt rám a szakítás. Kicsit ellentmondás, de hát ha képbe kerül az Uránusz, semmin se lepődjünk meg. 😉
2. Uránusz: Felszabadulás
Ugyanakkor egyben felszabadító élmény is volt (Uránusz-szabadság). Addig be voltam zárva a saját életem, megszokásokból és elavult viselkedésmintákból épített falai közé, de akkor – hogy a tarot-s hasonlatnál maradjunk – villám (Uránusz) sújtotta a tornyot, és életem megkövesedett falai leomlottak. Felállni persze nem volt könnyű, mert a torony összeomlott én meg a romok alá kerültem – de ez már a történet egy másik fejezete, mert itt jön egy kis csavar a dologban…
3. Kapcsolat a Plútóval
“Villám szelte át az eget, s az Uránusz így szólott: Én most felforgatom az életed. Te márpedig eztán szót fogadsz a Plútónak, és újraalkotod mindazt, amit tőlem kaptál.”
Hőn szeretett bolygóink hajlamosak összefogni értünk, különösen, ha amúgy is van valami, ami miatt közös az “ügyük”. Itt az Uránusz tranzitom csak egy másik, mélyebb tranzit előfutára volt, nevezetesen a Plútó radix Uránuszomon történő áthaladásáé. Gondolom a közös nevezőt a két tranzit között nagyon nem kell ragoznom. 🙂
(Megjegyzés: Jó tudom nem vagyok egy nagy költő, de a cikk írásának idején épp újra elkezdett munkálkodni a háttérben a Neptunusz, szóval kérlek nézzétek ezt most el nekem. 😀 )
4. Tranzit öszzefonódás
Most akkor nézzük meg egy kicsit bővebben az Uránusz szerepét ebben az égi kapcsolatban. Az Uránusz, a Nagy Újító valami nagyon újat hozott el számomra. Ezzel egy sokkal mélyrehatóbb változást készített elő, amit a Plútó tangózása végzett be. Ilyen értelemben az Uránusz előfutár volt (úgy érzem ez is találó analógia rá). Egy másik megközelítés szerint az Uránusz egyfajta gyorsítóként is viselkedhet – hát erre a szituációra ez teljesen igaz!
A villámcsapás után szinte fejjel rohantam neki a még épen maradt falaknak is, de azok csak újra rám omlottak, de ez egyáltalán nem tántorított el. Aztán jött a Plútó, hogy megmutassa, hogyan takarítsam el a romokat és építsem magam újra. Megéreztem a szabadság szelét (Uránusz), így rohantam utána, pedig még azt se nagyon tudtam, hogy hogyan kéne nekifognom ennek a egész “akkor-most-változok” dolognak. Ráadásul ekkor még erősen éltek bennem a régi viselkedésminták is, így első körben azokkal próbáltam mahinálni, hát nem sok sikerrel…
5. A villámcsapás utóélete
Bár én teljes énemmel a változás felé igyekeztem, ekkor még nem igazán tudtam, hogy az merre is van. Ez butaságnak tűnhet, de az Uránusz akkora erőt (leginkább feszültséget) adott, hogy egyszerűen muszáj volt, de ha nem akartam volna akkor is hajtott volna előre ez az uránuszi feszültség. Már ekkor is végbementek bizonyos változások, de ezek inkább csak külsőségekben nyilvánultak meg, a mélyebb lelki változások már inkább a folyamat második, Plútó által vezényelt szakaszára tehetőek. De a saját szabadságom (Uránuszom) megtalálása felé tett legelső lépeseket ekkor tettem meg.
6. Tripla randis tranzit
A randevú háromszoros volt, vagyis az égen járó Uránusz háromszor érintette egzakt (pontos) fényszöggel a Holdamat. Bár sok helyen azt lehet olvasni, hogy a harmadik tali hoz nagy változásokat, nos ez esetben ez nem így történt. (Mondjuk talán még nem is volt olyan tranzitom, ahol a harmadik alkalom lett volna a legjelentősebb. Bár lehet azért, mert nem csak az Uránusz hatására megyek fejjel a falnak. 😀 )
- Szóval az első randi volt a legnagyobb hatású, az rengette meg a világomat.
- A második találkozás során (vagyis amikor retrográd mozgása közben sétált vissza a kritikus fokra) újra találkoztunk a sráccal, kibékültünk, bár a kapcsolat ezúttal sem folytatódott.
- A harmadik alkalommal csak összefutottunk, és ennyi.
Mind a három alkalomra jellemző volt, hogy nagyon váratlanul ért, valamint “jött-és-ment-is” jellegű volt. A hatás egyértelműen csökkenő tendenciát mutatott – talán azért, mert annyira elébe mentem a dolgoknak. Mindenesetre a változásokat elindító első sokkhoz semelyik későbbi sem volt fogható.
7. Az Oroszlán párja
Már csak egy utolsó kis gondolat arról, hogy ki is az Oroszlán párja… Abból, hogy az Uránusz a VII. házam ura már rá lehetett jönni, hogy Oroszlán az aszcendensem. Szóval akkor ki is az Oroszlán párja? Hát esetemben a Bakban álló Uránusz. A bejegyzésben korábban nem írtam arról, hogy a radix Uránuszom a Bakban van, az 5. házban – nem volt fontos a témát illetően. Most is csak azért térek ki erre, mert a srác (tehát a társ – VII. ház), aki közvetítette az uránuszi energiákat, Bak (a Nap jegyén kívül, van egy stelliuma is a Bakban, tehát nagyon Bak 😀 ), és szakmája a szerencsejátékokhoz kötődik, ami pedig 5. házas analógia. Tehát akkor és ott Ő volt a Bak Uránuszom az ötödik házban, vagyis a párom (még ha csak a tranzit idejére is). 🙂
Összességében…
A tranzit lényege is ez az első sokk volt, amivel egy folyamatot indított el. Ennek a tranzitnak szerepe nem a teljes folyamat levezénylése volt – azt később a Plútó megtette – hanem a folyamat elindítása, és ez nagyon is tökéletesen kiviteleződött. 😉
Utóirat: Remélem nem lett nagyon zavaros így, hogy egy későbbi tranzitommal is összekapcsoltam ezt a témát, de úgy érzem fontos volt ezt is beleszőnöm, mert nagyon is összetartoznak. 🙂
Mit jelent az a szó, hogy “tali” ?
A találkozás rövidített (szleng) verziója